Norsk subseaselskap med stor-kontrakt på det asiatiske markedet
Dette er en kontrakt som sies å markere et stort sprang for selskapet inn i det asiatiske markedet.
IK Subsea og deres innlandspartner PAG Subsea Technology (Guangzhou) har inngått en kontrakt med COOEC Subsea Technology i Kina.
DNV typegodkjente produkter
IK Subsea vil i løpet av dette året designe og levere en serie DNV typegodkjente høytrykksrørlednings dykkerløse reparasjonsklemmer, både strukturelle og tette, for COOECs nasjonale nødreparasjonsbase for olje- og gassrørledninger i Shenzhen.
Prosjektet sies å være sentralt, og sikre rask og effektiv rørledningsreparasjon i Sør-Kinahavet og Øst-Kinahavet.
PAG Subsea Technology vil være ansvarlig for prosjektledelsesaktivitetene i Kina.
- Milepæl for oss
- Denne milepælen markerer vårt gigantiske sprang inn i det asiatiske markedet! Å samarbeide med PAG handler om innovasjon og forming av subseaindustriens vekst i denne blomstrende regionen. Vi har de riktige teknologiene for å garantere at de beste løsningene er på plass for nødberedskap, sier Adrian Gamman, VP for IK Subsea.
- Vårt fokus på å flytte grenser og bygge en bærekraftig fremtid er i denne satsningens kjerne og alt vi gjør. Spennende tider fremover når vi styrker dette partnerskapet med PAG og bygger en bærekraftig fremtid sammen, avslutter Gamman.
Kilde: offshore-energy.biz
Kilde: Offshore-energy.biz
KLIKK for alle artikler i Kontrakter og oppdrag.