23948sdkhjf
Logg inn eller opprett et abonnement for å lagre artikler
Få tilgang til alt innhold på Metal Supply
Ingen binding eller kortopplysninger kreves
Gjelder kun personlig abonnement.
Kontakt oss for en bedriftsløsning.
Annonse
Annonse
Del siden
Sponsored content

GoMax – Intelligent sveiseavsug for manuell og robotisert sveising

Nederman lanserer Fume Eliminator GoMax – en innovasjon innen sveiserøykavsug, utviklet for å møte kravene fra både manuell og automatisert sveising. GoMax er et høytytende, brukervennlig og intelligent avsugssystem som monteres direkte på sveisebrenneren – perfekt for robot-, cobot- og manuell sveising. Ved å fange opp sveiserøyk direkte ved kilden før den sprer seg i luften, reduserer GoMax risikoen for eksponering for skadelige partikler og bidrar til et tryggere arbeidsmiljø. Systemet regulerer automatisk luftstrømmen basert på sveiseaktivitet – enten det styres manuelt, via sveisebrenner eller robot.

Derfor er GoMax et smart valg:

🔹 Effektivitet ved kilden
GoMax er optimalisert for avsug direkte på sveisebrenneren og fungerer med alle typer sveisebrennere. Det sikrer at sveiserøyk fanges opp der den oppstår – for maksimal beskyttelse.

🔹 Intelligent integrasjon
Med sømløs kompatibilitet for både robot- og cobotsveising leverer GoMax en konstant og behovsstyrt luftstrøm – uansett om sveisingen er manuell eller automatisert.

🔹 Fokus på sikkerhet og helse
GoMax bruker nanofiberfilter med høy effektivitet og tilbyr mulighet for HEPA-filter. Den innovative, automatiske filterrengjøringen maksimerer driftstiden og minimerer vedlikehold.

🔹 Fleksibilitet og fremtidssikring
GoMax kan brukes av to arbeidsstasjoner samtidig, er mobil og tilpasses enkelt ulike sveiseomgivelser.

🔹 Energibesparelse uten kompromiss
Med opptil 25 % lavere energiforbruk sammenlignet med andre produkter på markedet, er GoMax et bærekraftig valg som kombinerer miljøansvar med høy ytelse.

– GoMax representerer et betydelig fremskritt innen luftfiltreringsteknologi og tilbyr en brukervennlig og kostnadseffektiv løsning for sveisere. Ved å fange opp skadelige røykgasser direkte ved kilden kan vi redusere helserisikoen knyttet til sveising betydelig. Hos Nederman er vårt mål å skape tryggere og mer effektive arbeidsmiljøer, og GoMax er et bevis på vårt engasjement for dette, sier Sara Kozma, Strategic Product Manager i Nederman.

Les mer om GoMax her: https://www.nederman.com/nb-no/fume-eliminator-gomax

Nederman Norge
Industriveien 7A
2020 Skedsmokorset
Oslo
Norge
Org. nr.: SE5564267358

Kontaktperson

BIM
Björn Inge Mikalsen
bim@nederman.no
Annonse Annonse
BREAKING
{{ article.headline }}
0.031|instance-web02