23948sdkhjf

Tar HMS på alvor i alle ledd - også når det gjelder sveiseprosesser

For å sikre et trygt og sunt arbeidsmiljø har TESS nylig levert et avansert høyvakuumssveiseavsug til hele verkstedet hos Fabtech i Ågotnes.

Det ultramoderne systemet bidrar til økt trivsel og sikkerhet på arbeidsplassen.

Fabtech er ledende innen sveiseteknologi med bærekraft i fokus. Selskapet har spesialisert seg på toleranseproduksjon av rør og stålstrukturer, og har sveiseprosedyrer for alle normalt brukte materialkvaliteter. 

Tar helsen på alvor

I et travelt mekanisk verksted blir det støv, det er ikke til å unngå. Støvet kan være plagsomt og det påvirker luftkvaliteten, i tillegg gir sveising røyk og gasser man ønsker å fjerne. Kosting kan gjøre vondt verre og gamle avtrekksystem fungerer ofte dårlig.

Fabtech tar imidlertid helsen til sine ansatte på alvor. Denne gangen har det ført til den største enkeltinvesteringen de har gjort i verkstedet, siden oppstarten i 2016. Det nye ultramoderne høyvakuumsystemet vil skape et betydelig bedre arbeidsmiljø. Systemet fjerner sveisegasser og støv, og er utstyrt med effektive støvsugere som dekker hele produksjonslokalet.

Nye slipebuer

I tillegg har Fabtech bygget helt nye store slipebuer i begge hallene, hvor anlegget også er montert. Høyvakuumsystemet tilfredsstiller alle dagens krav og de krav man kan se kommer i årene fremover. Systemet bidrar til økt trivsel og sikkerhet i arbeidshverdagen.

Det er TESS as Vest som er leverandøren av høyvakuumsystemet.

Smartere filtreringsteknologi

– Utvidet kapasitet og smartere filtreringsteknologi sikrer ikke bare bedre luftkvalitet, men også at bedriften overholder strenge miljø- og sikkerhetskrav. I tillegg til forbedret inneklima reduseres behovet for vedlikehold og rengjøring, noe som gjør systemet til en kostnadseffektiv løsning. TESS er stolte av å levere innovative teknologier som setter sikkerheten først, beskytter medarbeiderne, og bidrar til et mer bærekraftig og produktivt arbeidsmiljø, sier kundeveileder Kjetil Thorset i TESS.

Kilde: Pressemelding fra TESS

Kommenter artikkelen
Anbefalte artikler

Nyhetsbrev

Send til en kollega

0.063