23948sdkhjf
Logg inn eller opprett et abonnement for å lagre artikler
Få tilgang til alt innhold på Metal Supply
Ingen binding eller kortopplysninger kreves
Gjelder kun personlig abonnement.
Kontakt oss for en bedriftsløsning.
Annonse
Annonse

Kan få grønne millioner

Bedrifter som Benteler på Raufoss kan få millioner av kroner, under forutsetning at pengene brukes til å omstille seg til grønne prosjekter.
Annonse

Bedriftene på Raufoss, som blant annet teller bildelsbedriften Benteler, har slitt kraftig under koronakrisen. Nå kan selskapene få millioner av kroner, men det ligger en forutsetning i bånn: Grønn omstilling.

Det er Oppland Arbeiderblad (OA) som skriver at Raufoss-bedriftene kan få millioner av kroner.

Annonse

Dette kommer nemlig fram av revidert nasjonalbudsjett som ble lagt fram for noen dager siden. Venstre fikk nemlig med seg de andre regjeringspartiene til at den grønne plattform-potten skal økes med 100 millioner kroner. Ifølge OA vil dermed bevilgningen økes til 433 millioner kroner.

Annonse

Avisa skriver at Sintef Manufacturing, Norwegian Wood Cluster, Klosser Innovasjon og Benteler har fått støtte til forprosjekter, men at bedriftene nå kan få mer.

Annonse

- Grønn plattform er en del av regjeringens tiltakspakke for grønn omstilling, forklarer Venstres førstekandidat til Stortinget fra Oppland, Stine Hansen.

Annonse
Annonse
Annonse Annonse
BREAKING
{{ article.headline }}
0.047|instance-web02