23948sdkhjf
Logg inn eller opprett for å lagre artikler
Få tilgang til alt innhold på Metal Supply
Ingen binding eller kortopplysninger kreves
Gjelder kun personlig abonnement.
Kontakt oss for en bedriftsløsning.

Fiskeflåten går for hybrid

To hybride havgående fiskebåter er bestilt, og en tredje er på vei. Fiskeflåten er offensive med å ta i bruk ny miljøteknologi.

Nybygget til Atlantic Longline AS i Ålesund blir det første hybride linefartøyet. Fartøyet med en lengde på 62,8 meter skal i tillegg kunne fiske med snurrevad, og blir den største som så langt er bygd i sin klasse.





Mindre diesel – og utslipp

Ved å ta i bruk batteriteknologi, vil rederiet spare flere titalls tonn diesel i året. Det vil også føre til en kraftig reduksjon i utslipp av klimagasser, skriver Fiskebåt, havfiskeflåtens organisasjon, i en pressemelding.





Båten blir bygget ved det tyrkiske verftet Tersan og skal være klar til innsats i oktober 2019. Den er designet av Skipsteknisk i Ålesund.





Avlaster motoren

- Vi er svært opptatt av å få klimagassutslippene så lave som mulig. Batteripakken i Atlantic vil først og fremst avlaste hovedmotoren, slik at den kan gå jevnere og på et gunstigere turtall. Når vi for eksempel går i ruskete sjø, vil dette ha stor innvirkning. I tillegg til batteripakken har vi gode systemer for gjenbruk av varme, og vi har den beste teknologien for å redusere NOx-utslipp, mener Kjell-Gunnar Hoddevik, skipper og daglig leder i Atlantic Longline.





Energieffektive løsninger

Flere fiskebåtrederier satser på miljøvennlige og energieffektive løsninger når de bygger nytt. Rederiet Lie Gruppen i Hordaland, har nylig kontrahert en hybrid snurper som veksler mellom flytende gass (LNG) og strøm.





Båten bygges ved Cemre-verftet i Tyrkia, og det er Salt Ship Design på Stord som har utviklet den.





- For oss er det viktig å være i forkant når det gjelder å ta i bruk miljøteknologi. Ved å ta i bruk LNG med elektrisitet, tar vi et langt steg i retning av å redusere klimagassutslipp. NOx-utslippene blir redusert med 90 prosent og CO2-utsleppa med 20 prosent, sier daglig leder i Lie Gruppen fiskeri, Ole Christer Lie.





Offensive redere

Miljøutfordringene er også hovedtema når Fiskebåt holder årsmøte de to neste dagene.





Fiskebåt jobber for at flere redere skal ta i bruk nye og mer energieffektive løsninger. Dette arbeidet skjer blant annet gjennom partnerskapsprogrammet «Grønt Kystfartsprogram» som administreres av DNV GL, sier Audun Maråk, daglig leder i Fiskebåt.





Les også:Bygger landets største linebåt



BREAKING
{{ article.headline }}
0.078