23948sdkhjf
Logg inn eller opprett for å lagre artikler
Få tilgang til alt innhold på Metal Supply
Ingen binding eller kortopplysninger kreves
Gjelder kun personlig abonnement.
Kontakt oss for en bedriftsløsning.

Forbereder lederskifte hos Kleven

Konsernsjef Ståle Rasmussen og styret i skipsbyggingskonsernet Kleven er blitt enige om å starte prosessen med å finne hans erstatter.

- Dette er riktig tidspunkt å gjøre en endring på. Selskapet har vært gjennom en avgjørende periode med å skaffe nye eiere. Det var viktig for meg å være på plass i hele denne fasen. Jeg ønsket ikke å være en kaptein som forlater skuta før den var berget, skriver Ståle Rasmussen i en pressemelding.

Nye eiere – naturlig skifte

Det er naturlig med et skifte nå, med nye eiere og nytt styre på plass, mener han.

- Det viktigeste for meg har vært å berge størst mulig aktivitet og sørge for flest mulig arbeidsplasser lokalt. Selskapet er gjennom internasjonal utvikling blitt en vesentlig aktør i mange markedssegmenter, og de lokale ringvirkningene har vært og er svært store, understreker Rasmussen.

Venter på etterfølgeren

- Kleven har under Ståle Rasmussens ledelse vært gjennom store endringer og skiftende markedssituasjoner. Styret setter pris på at han fortsetter som konsernsjef fram til det er avklart hvem som blir hans etterfølger, mener Leif Teksum, styreleder i Kleven.

Les også:Ny kakefest på Kleven Verft
BREAKING
{{ article.headline }}
0.159