23948sdkhjf
Logg inn eller opprett et abonnement for å lagre artikler
Få tilgang til alt innhold på Metal Supply
Ingen binding eller kortopplysninger kreves
Gjelder kun personlig abonnement.
Kontakt oss for en bedriftsløsning.
Annonse
Annonse

Tibnor utvider stålservicesenter

Tibnor har investert 6 millioner euro på utvidelse av sitt finske stålservicesenter.
Annonse

Tibnor har investert 6 millioner euro på utvidelse av stålservicesenteret i Seinäjoki, Finland. Den offisielle innvielsesdagen er 6. juni. Etter ombyggingen er Seinäjoki Nordens største produksjonsenhet for produksjon av stålkomponenter, skriver Tibnor i en pressemelding.

Annonse

Tibnor leverer stål og metaller til industrien i Norden og Baltikum og tilbyr et komplett utvalg av stål, metaller og relaterte bearbeidingstjenester. Tibnor har tre bearbeidingsenheter i Norge, tre i Finland, fem i Sverige samt enheter i Danmark og Litauen.

Annonse

- Det er ca 200 ansatte ved enheten i Seinäjoki. Vi produserer komponenter til både store og små kunder, alt fra standardiserte komponenter for bil- og byggindustrien til spesialbestilte komponenter for engangsprosjekter. Seinäjoki er en komplett enhet med ti store knekkemaskiner og et 30-talls skjæremaskiner. Med økt kapasitet kan vi tilby våre kunder i Norden og Baltikum enda større fleksibilitet og høyere servicegrad, forteller Country Manager for Tibnor i Norge, Erik Tønnesen.

Annonse

- Etter ekspansjonen vil kapasiteten for produksjon av komponenter øke spesielt innen knekking og gass- og plasmakjæring. Vi kan også tilby «roll forming» under samme tak, avslutter Erik Tønnesen.

Annonse
Annonse
Annonse Annonse
BREAKING
{{ article.headline }}
0.156|