Etter at klasseringen og utbedringen av den 40 år gamle riggen Borgland Dolphin gikk fullstendig galt for to år siden, ble Bergen Group Hanøytangen, i forrige uke, tilkjent 60 millioner kroner i erstatning fra Fred. Olsen Energy, melder sysla.no.
Konsernsjef Hans Petter Eikeland i Bergen Group anser denne voldsgiftdommen som det siste kapittelet for Bergen Group Hanøytangen.
- Vi er meget tilfreds med bostyreren. Han har gjort en fabelaktig jobb, sider Eikeland.
Bergen Group er ikke direkte part i saken, da det er konkursboet etter Bergen Group Hanøytangen som får pengene fra dommen. Det er likevel godt nytt også for dem at de, og nesten hundre andre kreditorer får 60 millioner å dele på.
Bergen Group Services er det eneste selskapet i Bergen Group som er i drift, og hadde meldt inn krav på rundt 24 millioner kroner i konkursboet.