23948sdkhjf
Logg inn eller opprett for å lagre artikler
Få tilgang til alt innhold på Metal Supply
Ingen binding eller kortopplysninger kreves
Gjelder kun personlig abonnement.
Kontakt oss for en bedriftsløsning.

Inngår avtale med internasjonalt industrikonsern

Tocircle Industries inngår en samarbeidsavtale med Alstom Switzerland Ltd.

Glomfjordbedriften Tocircle Industries, som utvikler og bygger sirkulære rotasjonsmaskin til turbiner, pumper og småmotorer, inngikk rett før jul en en avtale med Alstom Switzerland Ltd. Det skriver Avisa Nordland.

– Jeg kan bekrefte at vi siden høsten 2012 har gjennomført forstudier for Alstom Switzerland, og at vi nå skal utvikle maskiner for montering i Sveits i løpet av 2015, sier daglig leder Ellef Kure i Tocircle Industries AS til avisen.

Avtale-teksten er fortsatt ikke offentlig tilgjengelig, men selskapets aksjonærer er blitt kjent med at det dreier seg om utvikling av maskineri som skal hjelpe Alstom til å utvikle teknologi for lagring og distribusjon av store mengder energi.

I fjor økte staben i Glomfjord-bedriften fra sju til 13 ingeniører og teknikere. Den nye avtalen betyr at det nå skal ansettes nye medarbeidere, skriver Avisa Nordland.

BREAKING
{{ article.headline }}
0.063