23948sdkhjf
Logg inn eller opprett for å lagre artikler
Få tilgang til alt innhold på Metal Supply
Ingen binding eller kortopplysninger kreves
Gjelder kun personlig abonnement.
Kontakt oss for en bedriftsløsning.

Ny kontrakt sikrer Aas Mek full aktivitet til mai 2016

Verftet har nettopp signert sin 12. nybyggingskontrakt med Sølvtrans

- Vi fra verftets side ser på denne kontrakten med Sølvtrans A/S som meget viktig for vår posisjon som ledende brønnbåt-bygger. Vi er svært glad for å føre videre det lange samarbeid vi har hatt med Sølvtrans i mange år. Kontrakten bidrar til at vårt verft er sikret full aktivitet til mai 2016, skriver Aas Mek Verksted i en melding.





Nybyggingskontrakten gjelder en brønnbåt av type AAS 1802 ST med en lastekapasitet på 1800 m3 og spesielt tilpasset rederiets sirkulasjonsprinsipp med sideveis sirkulasjon i lasterommene og lukket transport.





Nybygget skal leveres i april 2016. Skrog til nybygget vil bli bygget i utlandet og vil komme til Aas Mek sitt verft i oktober/november neste år for utrustning.





Dette er det 12. nybygget Aas Mek Verksted skal levere til Sølvtrans. Sølvtrans i Aalesund er en av de største aktørene innen transport av levende fisk nasjonalt og internasjonalt, med aktivitet i Scotland, Shetland, Chile, Australia i tillegg til Norge.





BREAKING
{{ article.headline }}
0.13