23948sdkhjf
Logg inn eller opprett et abonnement for å lagre artikler
Få tilgang til alt innhold på Metal Supply
Ingen binding eller kortopplysninger kreves
Gjelder kun personlig abonnement.
Kontakt oss for en bedriftsløsning.
Annonse
Annonse

EU utsetter USA-toll

Blant produktene som EU er varslet mot-toll på er stål og aluminium.
Annonse

Korte nyheter: Men også en rekke andre produkter, som bil- og maskindeler.

Nå viser det seg at EUs varselde toll mot USA-varer fra 12. mars ikke vil tre i kraft før i midten av april.

Mer tid 

Det opplyser talsperson i EU-kommisjonen, Olof Gill. Han sier at det vil gi EU mer tid til å ha samtaler med Trump om tollkrigen.

Annonse

EUs varslede toll på varer importert fra USA, er et mottiltak mot Trumps toll på 25 prosent på primært stål og aluminium fra EU. USA har også gjort det klart at de ikke vil starte nye forhandlinger før nye amerikanske tollsatser innføres 2. april.

Annonse

Da EU lanserte sine mot-toll var Donald Trump raskt ute med å true med 200 prosent toll på champagne, vin og annen alkohol fra EU.

Trusler og mot-trusler

Det er sånn det er blitt med den nye amerikanske presidenten i Det hvite hus. Stadige trusler og mot-trusler.

Annonse

Dette skaper bekymring, spesielt i vinproduserende land.

Italias statsminister Giorgia Meloni frykter en «ond sirkel» av sanksjoner, mens Frankrikes statsminister François Bayrou advarer om at EU risikerer å «ramme feil mål».

Annonse
Annonse
Handelskrig Se tema
Annonse Annonse
BREAKING
{{ article.headline }}
0.156|instance-web01