23948sdkhjf
Logg inn eller opprett for å lagre artikler
Få tilgang til alt innhold på Metal Supply
Ingen binding eller kortopplysninger kreves
Gjelder kun personlig abonnement.
Kontakt oss for en bedriftsløsning.

Bosch er sikre på at biler kan bli enda mer effektive

Ifølge Bosch kan motorintern optimering redusere CO2-emisjoner og samtidig gi bedre drivstoffeffektivitet.

Moderne teknikk fra Bosch vil kunne redusere CO2-emisjonen i alle motorer. I 2020 vil allerede de mest effektive motorer i kompakt-klassen være klare, og motorer med naturgass vil spare både penger og verne om miljøet.

EUs ønskede CO2-verdi mål på 95 gram pr. km kan teknisk oppnås, mener Stuttgart-Bosch i en pressemelding.

- Vi arbeider med innovative løsninger for å videreutvikle driften for alle kjøretøyklassene. Det er mulig å oppnå flere forbedringer i forbruket, men delvis koster disse tydelig mer, sa dr. Volkmar Denner, konsernsjef og ansvarlig for forskning og utvikling hos Robert Bosch GmbH.

Allerede i dag oppfyller små biler, med aktuell teknologi, EUs ønskede CO2-verdi mål. De beste dieselmotorer i kategorien har emisjon på kun 81 gram CO2 pr. km, mens bensinmotorer er nede på 99 gram CO2 pr. km. Optimering av motorene kan redusere emisjoner enda mere.

BREAKING
{{ article.headline }}
0.125