Effektiv boring i vanskelig bearbeidbare materialer med ADO-SUS-bor fra OSG
Bearbeiding av rustfritt stål og titanlegeringer innebærer ofte utfordringer som herding av emnet, materialoppbygging, lange spon og dårlig varmeavledning.
ADO-SUS fra OSG Scandinavia er en serie hardmetallbor med spesialdesignede kjølekanaler og en unik skjæregeometri som sikrer effektiv boring i disse krevende materialene.
ADO-SUS er produsert i hardmetall med innvendige kjølekanaler og er designet for høy ytelse i praktisk talt alle materialer – spesielt rustfritt stål og titan. Med et ADO-SUS-bor fra OSG oppnår du et kvalitetssikret resultat, da det er utviklet for å håndtere de typiske utfordringene ved boring i vanskelig bearbeidbare materialer.
For å minimere slitasje og forlenge verktøyets levetid er borene belagt med WXL-coating, som reduserer slitasje og minimerer risikoen for brudd.
Fordeler med ADO-SUS:
✅ Skarp skjærekant reduserer herding av emnet.
✅ Optimalisert sponnot sikrer kompakte spon for enklere sponsevakuering.
✅ Spesialdesignet margin reduserer friksjon og varmeutvikling.
✅ "MEGA COOLER" kjølekanaler forbedrer kjølevæskens flyt og sponsevakuering, samtidig som varmeutviklingen holdes nede.
✅ WXL-belegg med høy vedheft reduserer risikoen for avflising.
ADO-SUS-borene er tilgjengelige i 3D, 5D og 8D og er en del av OSGs eksklusive A-brand-sortiment.
Kontakt OSG Scandinavia for å høre mer om hvordan ADO-SUS kan optimalisere din bearbeiding!