23948sdkhjf
Logg inn eller opprett et abonnement for å lagre artikler
Få tilgang til alt innhold på Metal Supply
Ingen binding eller kortopplysninger kreves
Gjelder kun personlig abonnement.
Kontakt oss for en bedriftsløsning.
Annonse
Annonse
Del siden
Sponsored content

Gratis webinar: SERMI - hvorfor og hvordan?

Mandag 29. april kl 10-11 kan du få svar på hva SERMI innebærer og hvilke konsekvenser denne ordningen får for aktører i bilbransjen i Norge.

SERMI - obligatorisk eller "kjekt å ha"?

1. februar 2024 ble SERMI innført i Norge. Ordningen stiller krav til sertifikat for alle som skal utføre reparasjon eller vedlikehold på kjøretøy som gjør det nødvendig å ha tilgang til sikkerhetsinformasjonen.

Fremdeles er det mange som har flere spørsmål om SERMI og hva det innebærer for sitt verksted. 

  • Er egentlig SERMI nødvendig?
  • Trenger vi kurs for å få SERMI-sertifikat?
  • Hvor og hvordan blir vi sertifisert?
  • Hva skjer hvis verkstedet vårt ikke har SERMI?

Disse og flere spørsmål skal vi gi svar på i dette gratis webinaret. Vi har med oss Knut Ole Magistad fra Norges Bilbransjeforbund og Arild Nilsen fra AutoMester i tillegg til Roar Gudbrandsen og Jan Atle Gjemble fra Kiwa. De vil gi konkrete eksempler på hva SERMI betyr for bilbransjen i Norge.

Hva vil du vite om SERMI?

Lurer du på noe angående SERMI? Les mer om SERMI her.

Disse møter du i webinaret

  •  Knut Ole Magistad arbeider som fagsjef i Norges Bilbransjeforbund med spesialisering innen servicemarkedet, skade og lakk. Han har lang erfaring innenfor bilforhandlerdrift, både fra salg- og servicemarked. Magistad jobber daglig i et faglig miljø sammen med andre engasjerte aktører i den norske bilbransjen.
  •  Arild Nilsen jobber som kjedekonsulent for AutoMester, en landsdekkende kjede med offentlig godkjente bilverksteder. Denne stillingen har han hatt i cirka 3 år. Arild har lang fartstid i bilbransjen, med erfaring fra både grossist- og verkstedsiden.
  • Jan Atle Gjemble er teamleder for Autoteknikk i Kiwa.  Han har lang erfaring innen bilbransjen, både med mekanisk og karosseri, og han har også flere års erfaring med skadetaksering innen bil og bygg. I Kiwa jobber Jan Atle med kalibrering av verktøy og utstyr, og nå også som revisjonsleder på SERMI.
  • Roar Gudbrandsen jobber som salgs- og forretningsutvikler i Kiwa og har bred leder- og salgserfaring fra flere selskap innen hotell- IT-, distribusjon- og sertifiserings-bransjene. Han har ledet arbeidet med å innføre SERMI i Norge for Kiwa AS og har bygget opp kompetanse og erfaring med standarden.
Kiwa Norge
Kabelgaten 2
0580 Oslo
Oslo
Norge

Kontaktperson

SAH
Annonse Annonse
BREAKING
{{ article.headline }}
0.031|instance-web04