23948sdkhjf

Aker Solutions utsatt for cyberangrep

Aker Solutions’ datterselskap CSE i Brasil er blitt utsatt for et nettangrep som har påvirket IT-systemene deres.

Aker Solutions jobber med å begrense og nøytralisere angrepet, men vet foreløpig ikke det fulle omfanget av situasjonen.

Det etableres dialog med myndigheter i Brasil om hendelsen. Aker Solutions globale IT-organisasjon jobber med å løse situasjonen sammen med ekstern ekspertise.

Kun rettet mot CSE

Angrepet er foreløpig rettet mot CSE, og angriperne hevder at de har gått inn i IT-systemene, kryptert digitale filer og låst tilgang til data.

Aker Solutions har utført flere umiddelbare avbøtende tiltak, inkludert midlertidig stengning av de fleste IT-systemene som brukes i CSE-forretningsenheten. Så langt er det ingen indikasjoner på at andre deler av Aker Solutions’ IT-systemer enn de til datterselskapet CSE har blitt infisert.

450 ansatte

CSE er et heleid Aker Solutions-datterselskap med ca. 450 ansatte i Brasil. CSEs hovedvirksomhet er å levere vedlikeholds- og modifikasjonstjenester til olje- og gassinstallasjoner utenfor Brasil.

Aker Solutions gjør sitt ytterste for å begrense innvirkningen på ansatte, kunder og andre partnere.

Kilde: Pressemelding fra Aker Solutions

Kommenter artikkelen
Tips redaksjonen
Bedriftenes egne nyheter
Se alle medlemsnyheter
Mest lest
Nyeste artikler
Se nyeste artikler
Anbefalte artikler
Utvalgte nyheter fra forsiden
138 hos Easee permitteres
Fortsatt nedgang i råstål-produksjonen
Hydro leverer aluminium med nær null karbonfotavtrykk
iTec utvider mot vest med oppkjøp
Rec Solar starter opp igjen
Norautron-sjefen: - Verst for de som blir berørt
Andre Nordiske Medier
PlastForum NO
Maskinregisteret
Tungt

Send til en kollega

0.143