23948sdkhjf
Logg inn eller opprett for å lagre artikler
Få tilgang til alt innhold på Metal Supply
Ingen binding eller kortopplysninger kreves
Gjelder kun personlig abonnement.
Kontakt oss for en bedriftsløsning.

Fisker antatt omkommet

Mannen som falt over bord fra et norsk fiskefartøy i Barentshavet mandag kveld, er nå antatt omkommet.

Redningsaksjonen er nå avsluttet.

Flere medier skrev mandag kveld om at en person hadde falt over bord fra et fiskefartøy i Barentshavet. Nærmere bestemt øst for øya Hopen. Meldingen tikket inn ved 19-tiden, og ved 21.30 mandag kveld ble søket omgjort til søk etter antatt omkommet personer.

Leting uten resultat

Da hadde flere fartøy og et redningshelikopter vært med i letingen noen timer uten resultat. Det var dårlig vær i området da ulykken inntraff og under leteaksjonen.

Avgjørelsen om å lete etter en antatt omkommet ble tatt av Hovedredningssentralen Nord-Norge i samråd med medisinske rådgivere og fiskebåtens skipper. Båten hadde la lett etter mannen med lyskaster en god stund uten hell. Kystvaktskipet KV «Harstad» kom også til stedet for å hjelpe til med letingen.

Ble avsluttet

Ved 22.30-tiden mandag kveld ble redningsaksjonen avsluttet.

– Vi ber om forståelse for at fartøynavn og rederi ikke blir offentliggjort i denne fasen, sa Tore Hongset til NRK sent mandag kveld.

Kilde: NRK

BREAKING
{{ article.headline }}
0.062