23948sdkhjf
Logg inn eller opprett for å lagre artikler
Få tilgang til alt innhold på Metal Supply
Ingen binding eller kortopplysninger kreves
Gjelder kun personlig abonnement.
Kontakt oss for en bedriftsløsning.

Streik ved Hydro Sunndal

Streiken ved Hydro Sunndal som ble varslet 16. august er i dag iverksatt. Dette medfører at rundt 30 medlemmer av Industri Energi ved aluminiumsverket ikke møter på jobb og at nedkjøringsavtalen er iverksatt.

Iverksettelsen av streiken vil i første omgang føre til at 20 prosent av produksjonen vil bli stengt ned i løpet av fire uker.  Streiken innebærer i tillegg stans i utskiping av produkter til kundene fra Hydro Sunndal så lenge streiken pågår.

Forsinkelser

Dette vil føre til forsinkelser i leveranser. Dersom streiken varer i mer enn fire uker vil ytterligere 10 prosent av produksjonen bli stengt hver uke til det gjenstår én seksjon av elektrolysen.

Nedkjøring

Streiken omfatter Industri Energis medlemmer på Elektrokjemisk overenskomst. I henhold til nedkjøringsavtalen vil disse medlemmene tas ut i streik gradvis, ettersom en nedkjøring av produksjonen krever betydelig arbeidsinnsats fra operatørene ved aluminiumsverket.

Kilde: Hydro

BREAKING
{{ article.headline }}
0.142