23948sdkhjf

Fortsatt nedgang I råstål-produksjonen

De siste månedene har det vært en nedgang i produksjonen av råstål på verdensbasis, Nå viser Worldsteels februar-tall at det også denne måneden var en tilbakegang – på 5,7 prosent.

Tilbakegangen på 5,7 prosent til 142.7 millioner tonn med råstål i februar i år er satt opp mot februar 2021.

Til sammen er det 64 av verdens største råstål-produserende land som Worldsteels tall er basert på.

Russland liten nedgang

Både Russland og Ukraina er store produsenter av stål, og Russland hadde en nedgang i sin råstålproduksjon på 1,4 prosent i februar i år satt opp mot samme måned 2021. Hvor mye krigen mot Ukraina har påvirket produksjonen sies det ingenting om. Tall for Ukraina er ikke oppgitt.

Kina, som er verdens desidert største råstål-produsent, opplevde en nedgang på 10,9 prosent i sin produksjon. I tillegg til Kina hadde Japan, Sør-Korea, Tyrkia og Brasil tilbakegang i sin råstålproduksjon, mens land som USA, Tyskland og Iran hadde økninger.

Regionvis

Ser man regionvis på råstålproduksjonen hadde Afrika en økning på 4,2 prosent, Asia og Oceania ned 7,1 prosent, EU ned 2,5 prosent, Midt-Østen opp 2,8 prosent, Nord-Amerika opp 1,8 prosent, mens Sør-Amerika hadde en nedgang på 7 prosent.

Kilde: Worldsteel

Kommenter artikkelen
Tips redaksjonen
Bedriftenes egne nyheter
Se alle medlemsnyheter
Mest lest
Nyeste artikler
Se nyeste artikler
Anbefalte artikler
Utvalgte nyheter fra forsiden
Aqua-Nors utstillerliste er klar
Rekordmange på Industriens markedplass i regi av TESS
Vokser på kuldeteknologi
Kraftfprisen firedoblet seg for Olaussens Metall
Tyske Phoenix Contact feirer 100 år med solid vekst – også i Norge
138 hos Easee permitteres
Andre Nordiske Medier
PlastForum NO
Maskinregisteret
Tungt

Send til en kollega

0.141