Nå skriver selskapet i en pressemelding at de vedtar boten på en million kroner.
– Hurtigruten-konsernet har gjennom perioden bidratt aktivt til politiets etterforskning. Nå har de konkludert. Vi opplever at politiet har gjort en lang og grundig etterforskning, og vi har vedtatt forelegget, sier konsernsjef Daniel Skjeldam i en pressemelding fra Hurtigruten.
AnnonseKapteinen nekter straffeskyld
Også kapteinen og skipslegen om bord ble ilagt bøter, på henholdsvis 30.000 og 40.000 kroner.
NRK skriver at de har snakket med kapteinens advokat, som opplyser at hans klient stiller seg uforstående til siktelsen og nekter straffeskyld.
Annonse42 besetningsmedlemmer og 29 passasjerer om bord på MS «Roald Amundsen» ble smittet på to seilas som gikk fra Tromsø til Svalbard sommeren 2020.
AnnonseI pressemeldingen skriver Hurtigruten at de har gjort flere endringer i etterkant av smitteutbruddet. Dette skal ha satt selskapet bedre i stand til å ta gode beslutninger.
AnnonseAnnonse
