23948sdkhjf
Logg inn eller opprett for å lagre artikler
Få tilgang til alt innhold på Metal Supply
Ingen binding eller kortopplysninger kreves
Gjelder kun personlig abonnement.
Kontakt oss for en bedriftsløsning.

Ny el-ferje-brann – en til sykehus

En person ble sendt til sykehus etter at det oppsto en brann i el-ferja MF «Svelvik» sist fredag.

Brann i el-ferjer er blitt en utfordring for flere brannvesen rundt omkring i landet. Tidligere har det vært minst to alvorlige branner i el-ferjer. Denne gang var det en mindre brann som oppsto.

Brannen oppsto på el-ferja MF «Svelvik» som trafikkerer Svelvik-Verket.

Ny ferje

Ferja er nylig satt i drift på strekningen.

En person ble ifølge Drammens Tidende (DT) sendt til sykehus i forbindelse med brannen, som oppsto i motorrommet, og ikke i ferjas batteri.

Brannen skjedde da ferja lå til kai på Verket i Asker kommune, og det var ingen passasjerer om bord. Men tre ansatte var om bord, og det var en av disse som ble skadet og sendt til sykehus. Vedkommende skal ha blitt eksponert for røyk i forbindelse med slokkingsarbeidet.

Den nye ferja ble satt i drift så sent som 1. januar i år.

Alvorlig

Adm. dir. i Bastø-Fosen, som eier og drifter MF «Svelvik», sier at selskapet ser svært alvorlig på hendelsen. Han forklarer til DT at det brant i en eksosbelg.

 

Kilde: Drammens Tidende

BREAKING
{{ article.headline }}
0.11