23948sdkhjf
Logg inn eller opprett for å lagre artikler
Få tilgang til alt innhold på Metal Supply
Ingen binding eller kortopplysninger kreves
Gjelder kun personlig abonnement.
Kontakt oss for en bedriftsløsning.

Hydro rammet av lokalt smitteutbrudd

Ved Hydro Årdal er flere smittet og mange er i karantene.

Fabrikksjef Wenche Eldegard sier til NRK at det er ventet flere prøvesvar på de som er satt i karantene. Hun vil ikke komme inn på hvor mange som er smittet, men at de har ansatte som har fått påvist koronaviruset.

Det er innført flere tiltak ved bedriften. Blant annet er kantina og trimrommet stengt. Foreløpig går produksjonen som normalt ved verket. Eldegard legger imidlertid til at Hydro forbereder seg for et «worst case».

I en pressemelding fra Årdal kommune opplyser ordfører Hilmar Høl at situasjonen i kommunen er uavklart. Han forventer flere positive prøvesvar, spesielt i aldersgruppen 20 til 35 år. Foreløpig et er 140 personer testet, og ordføreren oppfordrer spesielt de som har vært innom Tya bakeri i et spesielt tidsrom om å teste dersom de får symptomer.

BREAKING
{{ article.headline }}
0.102