23948sdkhjf
Logg inn eller opprett for å lagre artikler
Få tilgang til alt innhold på Metal Supply
Ingen binding eller kortopplysninger kreves
Gjelder kun personlig abonnement.
Kontakt oss for en bedriftsløsning.

Brannen på Melkøya under kontroll

Mandag ettermiddag mottok Equinor en melding om brann i en turbin på Hammerfest LNG på Melkøya.

Det er ikke meldt om skadde eller savnede. Personell som ikke deltar i håndteringen av situasjonen ble evakuert. Kun innsatspersonell som håndterer hendelsen er igjen på anlegget. Mandag kveld kom meldingen om at brannen var under kontroll.

Det steg mye svart røyk opp fra anlegget, i startfasen var det også mye flammer. En av de ansatte ved Equinors anlegg kaller mandag ettermiddag situasjonen for dramatisk.

Innsatspersonell fra Equinor jobber nå sammen med nødetatene for å avklare situasjonen på Melkøya. 

Hammerfest LNG ble stengt ned i henhold til beredskapsrutiner. 

Equinors beredskapsorganisasjon er mønstret for å støtte i håndteringen av situasjonen, og relevante myndigheter er varslet. 

Det var en stund frykt for at tre andre turbiner også skulle bli flammenes rov, men brannvesenet klarte å få kontroll på ilden. Men politiet opplyser at man fortsatt ikke har 100 prosent kontroll mandag ved 19-tiden.

 

BREAKING
{{ article.headline }}
0.123