23948sdkhjf
Logg inn eller opprett for å lagre artikler
Få tilgang til alt innhold på Metal Supply
Ingen binding eller kortopplysninger kreves
Gjelder kun personlig abonnement.
Kontakt oss for en bedriftsløsning.

Vekst tredje året på rad

Nordnorsk leverandørindustri opplevde en økning på 3,93 milliarder i fjor, viser den ferske rapporten Levert 2019.

Ifølge NTB hadde de nordnorske leverandørene en forventning om å passere 4,1 milliarder kroner i 2019, men endte opp med 3,93 milliarder kroner. Det er en vekst på 4,7 prosent fra året før. Veksten i fjor var det tredje året på rad at leverandørindustrien i Nord-Norge økte.

Men for i år er industrien mer usikker. Koronapandemien med påfølgende lav oljepris og lavere etterspørsel fra petroleumssektoren gjør at det er forventet en nedgang blant leverandørene med 9 prosent i 2020. Det er også forventet en nedgang i aktivitetsnivået på større utbyggingsprosjekter.

I fjor var det 1750 årsverk som bidro med leveranser i fjor, en liten økning fra 2018, skriver NTB videre. I år er dette tallet forventet å gå ned med 230 årsverk.

 

BREAKING
{{ article.headline }}
0.131