23948sdkhjf
Logg inn eller opprett for å lagre artikler
Få tilgang til alt innhold på Metal Supply
Ingen binding eller kortopplysninger kreves
Gjelder kun personlig abonnement.
Kontakt oss for en bedriftsløsning.
Annonse
Annonse

Endur permitterer 90

Annonse

Nær halvparten av Endur ASAs arbeidsstyrke permitteres. Det skriver selskapet i en melding onsdag. Det betyr at 90 ansatte permitteres.

Endur ASA, tidligere Bergen Group ASA, er en stor leverandør av tjenester til energi- og offshoresektoren, maritim næring og akvakultur. Nå slår koronaviruset inn for fullt også for Endur, som altså ser seg nødt til å permittere 90 av de 200 ansatte i konsernet.

Annonse

Selskapet opplyser at de ikke har hatt avbrytelser av eksisterende ordrer, men at selskapet er såpass utsatt at de nå permitterer 90. 70 av disse holder til i Vestland fylke, mens de andre er i Stavanger og på Sunnmøre.

Annonse

Akvakultur, hvor selskapet produserer moduler til havbruk, er ikke berørt enn så lenge.

Hvor lenge permitteringene vil vare er foreløpig usikkert. Selskapet har imidlertid varslet alle ansatte at permitteringene kan komme på tale.

Annonse
Annonse
Annonse
Annonse Annonse
BREAKING
{{ article.headline }}
0.141|