23948sdkhjf
Logg inn eller opprett et abonnement for å lagre artikler
Få tilgang til alt innhold på Metal Supply
Ingen binding eller kortopplysninger kreves
Gjelder kun personlig abonnement.
Kontakt oss for en bedriftsløsning.
Annonse
Annonse

Ny gjengeholder for chaserskjær fra Seco

Seco utviklet sin nye gjengholder for å bedre presisjon og stabilitet i gjengeoppgaver som involverer materialer som er vanskelige å bearbeide. Dette gjelder blant annet harde, seige eller kromrike materialer til bruk innen olje og gass.
Annonse

Dette oppnås gjennom et posisjoneringssystem med hardmetallstifter kombinert med en patentert overflatestruktur i skjærleiet og høytrykkskjøling.

Benytter færre kutt

Holderens posisjoneringssystem fungerer sammen med topp- og aksialklamper og benytter to horisontale stifter som er plassert ved spesifikke avstander fra bunnen av skjærleiet. Det nøyaktige punktet på skjæret der disse pinnene kommer i kontakt, er det samme punktert som Seco benytter når de sliper skjærets gjengeprofil.

Annonse

Systemet med to stifter sikrer ekstremt presis posisjonering og repeterbarhet i tillegg til at det spiller en avgjørende rolle i holderens forbedrede stabilitet og skjærinnfesting. Resultatet er at holderen bidrar til at det brukes færre kutt for å fullføre en full gjengeprofil.

Annonse

210 bar trykk

Skjærleiets overflate har en frest patentert struktur som sikrer enda bedre innfesting av skjæret. Når skjæret er festet i holderen, virker klemkraften på strukturen og deformasjonsherder overflaten til 54 HRC.

Seco har også utstyrt holderen med høytrykkskjøling rettet mot skjæreggen. Kjølevæsken kommer inn i holderen fra baksiden, fraktes gjennom skjærets kanaler direkte til skjærets sponformer og inn i kanalene mellom hver tann. Med en maksimaltrykk på 210 bar leverer holderen bransjens kraftigste kjøletrykk for gjenging.

Annonse

Den nye gjengeholderen kommer i to versjoner, P1 for 15,875 mm (0,625") skjær, og P5 for 25 mm (0,984") skjær. Sponformerstørrelsene er 3,97 mm (0,156") og 3,18 mm (0,124").

For mer informasjon besøk: www.secotools.com/threading

Annonse
Annonse
Maskinregisteret Se tema
Annonse Annonse
BREAKING
{{ article.headline }}
0.094|instance-web02