23948sdkhjf
Logg inn eller opprett for å lagre artikler
Få tilgang til alt innhold på Metal Supply
Ingen binding eller kortopplysninger kreves
Gjelder kun personlig abonnement.
Kontakt oss for en bedriftsløsning.

Bergensfirma kjøper opp Hallmaker Group AS

Det bergenbaserte eiendomsselskapet Zurhaar & Rubb kjøper Hallmaker Group AS for rundt en kvart milliard.

Zurhaar & Rubb eier og forvalter eiendommer i bergensområdet samt på Bømlo.

– Vi ønsker ikke å gå ut med eksakt kjøpesum, men etter oppkjøpet vil vi omsette for rundt en milliard kroner årlig, forteller administrerende direktør Rune Birkeland i Zurhaar & Rubb, i en pressemelding nylig.

Hallmakerkonsernet er en av Norges ledende leverandører innen stål- og plasthaller, med virksomhet i Sverige, Polen Storbritannia og USA – i tillegg til Norge. Konsernet omsatte i 2019 for ca 850 millioner kroner og har 350 ansatte. Konsernet eier også tomteland i de landene man er representert i.

– Målet med oppkjøpet er å videreutvikle eiendommer i Hallmaker-konsernet samt videreføre synergier som naturlig ligger i eiendomsforvaltning samt i utleie- og produksjon av stål- og plasthaller, sier Birkeland som i flere år også har vært styremedlem i Hallmaker Group.

Hallmakerkonsernet er først og fremst kjent for leveranse av flyhangarer over hele verden, idrettshaller, anleggshaller, industribygg samt patenterte og isolerte thermohaller. Senest i 2019 ble det levert en 82 meter bred flyhangar til Turkish Airlines i Istanbul, Tyrkia. På Gardermoen er en 99 meter bred flyhangar blant annet levert til flyselskapet Norwegian.

Zurhaar & Rubb har allerede bygg fra Hallmakerkonsernet i sin portefølje, blant annet ByggMax på Juvikflaten på Askøy utenfor Bergen

Kilde: Pressemelding

BREAKING
{{ article.headline }}
0.094