23948sdkhjf
Logg inn eller opprett et abonnement for å lagre artikler
Få tilgang til alt innhold på Metal Supply
Ingen binding eller kortopplysninger kreves
Gjelder kun personlig abonnement.
Kontakt oss for en bedriftsløsning.
Annonse
Annonse

India svarer på Trumps stål-toll

Annonse

Donald Trump er ikke bare i en handelskrig med Kina. Han har også innført toll på stål importert fra India. Nå svarer inderne.

Indiske myndigheter sier at de nå øker import-tariffene for 28 amerikanske produkter, deriblant mandler og epler. På noen av produktene vil tollen bli på hele 70 prosent. Indiske myndigheter svarer dermed på Trumps stål-toll på indisk stål, som ble innført for en tid tilbake. Den amerikanske presidenten trakk USA ut av handelsavtalen med India tidligere denne måneden.

Annonse

Det indiske finansdepartementet opplyser at de innfører toll på de 28 amerikanske produktene fordi det er i «public interest», som det heter i en pressemelding.

Annonse

India gikk svært hardt ut mot USA, da Trump trakk USA fra handelsavtalen. Inderne varslet da blant annet noen av produktene få toll på hele 120 prosent, men dette er blitt tonet ned. Et 29. produkt – en spesiell type reker - var også lenge med på listen, men dette er utelatt i den nye listen.

Annonse

 

 

Annonse
Annonse
Annonse Annonse
BREAKING
{{ article.headline }}
0.141|