23948sdkhjf
Logg inn eller opprett et abonnement for å lagre artikler
Få tilgang til alt innhold på Metal Supply
Ingen binding eller kortopplysninger kreves
Gjelder kun personlig abonnement.
Kontakt oss for en bedriftsløsning.
Annonse
Annonse

Norske Hydro-verk oppnår bærekraftsertifisering

Annonse

– Dette er en viktig bekreftelse på at vår aluminium fremstilles etter høye standarder, på en ansvarlig og bærekraftig måte, sier Pål Kildemo, konserndirektør for Hydros primærmetallvirksomhet.

Hydros aluminiumverk i Høyanger, Årdal, Karmøy og Sunndal har oppnådd sertifisering i henhold til standarder for ansvarlig og bærekraftig produksjon definert av den internasjonale organisasjonen Aluminium Stewardship Iniative (ASI).

Annonse

Med sertifiseringen av Hydros primærmetallvirksomhet etter ASIs «Performance Standard» har selskapet nå sertifisert i alt 13 verk, hele veien fra primæraluminium, omsmelting og støperivirksomhet til pressverk og valseverk, og har nå flest sertifiserte verk blant ASI-medlemmene.

ASIs sertifiseringsprogram er den eneste omfattende og frivillige bærekraftstandarden for verdikjeden i aluminiumindustrien. ASIs «Performance Standard» definerer miljømessige, sosiale og administrative prinsipper og kriterier og har som formål å adressere problemstillinger knyttet til bærekraft. DNV GL har gjennomført den uavhengige tredjepartsrevisjonen av primærmetallverkene.

Annonse

– Vi ser et positivt sammenfall i vårt arbeid med bærekraft og våre kommersielle mål, og ASI-sertifiseringen er et viktig steg på denne veien, sier Pål Kildemo.

Organisasjonen Aluminium Stewardship Initaitive (ASI) avholder sitt internasjonale årsmøte i Molde i den første uken av juni. Hydro ser nå frem til å kunne ønske årsmøtets deltagere velkommen til en rundtur på det nysertifiserte Hydro Sunndal verk i forbindelse med årsmøtet.

Annonse

ASIs sertifiseringsarbeid:

Aluminium Stewardship Initaitive er en global, non-profit organisasjon med medlemmer fra mange grupper av interessenter som arbeider med å sette standarder og sertifisere virksomheter i tråd med disse. ASI arbeider for å fremme ansvarlig produksjon, anskaffelser og forvaltning av aluminium i hele verdikjeden. ASIs standarder gjelder hele veien fra gruvedrift til virksomhetene som produserer ferdige produkter for konsumentene. ASI lanserte to standarder i desember 2017; Performance Standard og Chain of Custody Standard.

Annonse

 

Annonse

Kilde: Pressemelding Hydro

Annonse Annonse
BREAKING
{{ article.headline }}
0.078|