23948sdkhjf
Logg inn eller opprett et abonnement for å lagre artikler
Få tilgang til alt innhold på Metal Supply
Ingen binding eller kortopplysninger kreves
Gjelder kun personlig abonnement.
Kontakt oss for en bedriftsløsning.
Annonse
Annonse

Må kanskje rive hele bygget

Skadene på bygget til Fasaconsult Aluminium i Mjøndalen er så omfattende etter brannen at kanskje hele bygget må rives.
Annonse

Det sier daglig leder i selskapet, Thomas Akselvoll, til Drammens Tidende (DT). Han sier videre at for driftsselskapet som driver med produksjon, kan det være snakk om et tap på minst 20 millioner kroner etter den dramatiske brannen natt til torsdag i forrige uke. Videre sier han til avisa at selskapet har en svært stor maskinpark som må erstattes.

Annonse

- Hvis takstmannen kommer til at bygget må rives, vil det være store verdier som går tapt, sier Akselvoll videre. Han legger til at det jobbes i herdig med å finne alternative lokaler i nærområdet, og at ingen av de 26 ansatte vil bli permittert.

Annonse

Den daglige lederen forteller at flere lokale konkurrenter har vært i kontakt med ham for å hjelpe til, og det setter han stor pris på.

Annonse
Annonse
Annonse
Annonse Annonse
BREAKING
{{ article.headline }}
0.172|instance-web03