23948sdkhjf
Logg inn eller opprett for å lagre artikler
Få tilgang til alt innhold på Metal Supply
Ingen binding eller kortopplysninger kreves
Gjelder kun personlig abonnement.
Kontakt oss for en bedriftsløsning.

«Hardhaus» slepes vekk

En måned etter at «Hardhaus» ble fanget og sterkt skadet i den kantrede dokken i Hirtshals, ble båten søndag slept fra den danske havnebyen.

Det melder rederiet Hardhaus på sin Facebook-side søndag. «30 dager etter den triste fredagen i Danmark er «Hardhaus» endelig under slep fra Hirtshals», skriver rederiet på sin Facebook-side søndag.

Slepet går til Ørskov Yard i Fredrikshavn der gjenoppbyggingen av fartøyet skal foregå. Rederiet har et godt håp om å få båten hjem til jul.

Det var natt til fredag 17. august at «Hardhaus» ble hardt skadet da den lå inni tørrdokken ved Hirtshals Yard for oppussing. I løpet av natta fikk dokken hard slagside, og vannet fosset inn i både dokk og båt.

Etter nesten ei uke i dokken, ble båten slept ut, og det var til dels store skader på den. Det var kommet mye vann i maskinrommet i tillegg til ytre skader, der blant annet masta var brukket.

 

BREAKING
{{ article.headline }}
0.126