23948sdkhjf
Logg inn eller opprett et abonnement for å lagre artikler
Få tilgang til alt innhold på Metal Supply
Ingen binding eller kortopplysninger kreves
Gjelder kun personlig abonnement.
Kontakt oss for en bedriftsløsning.
Annonse
Annonse

TTS Group: Enda en storkontrakt til Kina

TTS Group, som leverer utstyr til skip, havner, rigger og oljeindustrien, har sikret seg en kontrakt for å levere utstyr til Kina.
Annonse

Det er sysla.no, som skriver dette. Kontrakten om levering av utstyr til Kina, er verd om lag 93 millioner kroner. Konsernsjef Toril Eidesvik sier til nettsiden at Kina er et svært viktig marked for selskapet.

De to nye kontrakltene gjelder for RoRo-utstyr. Disse nye kontraktene kommer på plass bare et par måneder etter at TTS Group fikk to liknende kontrakter med verft i Kina i juni i år.

Annonse

TTS Group kommer ikke til å ansette nye folk som følge av kontraktene, og Eidesvik vil ikke overfor sysla.no røpe hvem som er kundene i Kina. Men hun understreker at det er to store og anerkjente aktører i bransjen.

Annonse

RoRo-utstyret skal monteres på fartøy som er designet for å frakte last på hjul. Utstyret som skal designes i Sverige og bygges i Kina, skal installeres på totalt 10 fartøy som for øyeblikket er under bygging ved et kinesisk verft.

Annonse

Ifølge sysla.no har TTS Group satset på Kina i mange år. Selskapet har hovdkontor i Bergen med nærmere 80 ansatte der. På verdensbasis har selskapet ca 930 ansatte. TSS Group skal i løpet av 2018 selges til finske McGregor.

Annonse
Annonse
Annonse Annonse
BREAKING
{{ article.headline }}
0.062|