Saga Fjordbase i Florø har vunnet rammeavtale med Wintershall Norge verdt rundt 30 millioner kroner. Nå venter de at 2019 og 2020 blir år med rekordhøy aktivitet, skriver E24.
Gir nye arbeidsplasser- Vi er veldig glad for at vi har blitt valgt og gleder oss til å komme i gang. Dette betyr mye for oss, sier administrerende direktør Geir Johannesen i Saga Fjordbase, driftsselskapet som driver forsyningsbasen Fjord Base i Florø til E24.
AnnonseTidligere denne uken ble Saga Fjordbase tildelt en rammeavtale med oljeselskapet Wintershall Norge for levering av alle basetjenester til produksjonsboringene på Nova- og Vegafeltene i Nordsjøen. Rammeavtalen omfatter også eventuell leteboring i området.
AnnonseHan vurderer at hele rammeavtalen er verdt rundt 30 millioner kroner, og sier videre at det gir flere arbeidsplasser i Saga Fjordbase.
Ti årsverkBare avtalen med Wintershall gir behov for ti nye årsverk i perioden. Men totalt har selskapet behov for en betydelig mengde arbeidskraft.
Annonse- Vi ansetter folk kontinuerlig nå, sier Johannessen til E24, og forteller at det bare fredag begynte fire nye ansatte hos dem.
Utfordringen er imidlertid å finne kvalifisert arbeidskraft – noe andre bedrifter i distriktet også sliter med.
Annonse Annonse