23948sdkhjf
Logg inn eller opprett for å lagre artikler
Få tilgang til alt innhold på Metal Supply
Ingen binding eller kortopplysninger kreves
Gjelder kun personlig abonnement.
Kontakt oss for en bedriftsløsning.

Kjempekontrakt til Global Maritim

Global Maritim får den største kontrakten noen gang med Solstad Farstad.

Det Stavanger-baserte selskapet Global Maritime har nå fått sin største kontrakt noensinne innen segmentet Dynamisk posisjonering (DP), skriver Sysla Maritim.

- Vi mener dette er en banebrytende løsning, som kommer til å endre industrien ved at man samler all DP-testing på én leverandør og én digital løsning, sier daglig leder i Global Maritime, Helge Hydle.

Blir hovedleverandør

- Vi blir hovedleverandør på flåten til Solstad Farstad. All DP-sikring vil nå gjennomføres av oss gjennom den nye digitale løsningen, utdyper Hydle til Sysla Maritim.

Han vil ikke gå ut med beløpet etter avtale med Solstad Farstad, men bekrefter at det er den største kontrakten de noen gang har fått innen dette segmentet.

- Kontrakten er av stor betydning for vår videre satsing på dette området.

Programvareløsning

Tjenesten, som Global Maritime leverer i samarbeid med Unisea, er en programvareløsning for hele flåten til offshorerederiet.

Den skal sørge for å effektivisere gjennomføring og dokumentasjon av DP-tester, redusere nedetid på fartøyene og øke kompetansen til mannskapet om bord.

BREAKING
{{ article.headline }}
0.094|instance-web02