23948sdkhjf
Logg inn eller opprett for å lagre artikler
Få tilgang til alt innhold på Metal Supply
Ingen binding eller kortopplysninger kreves
Gjelder kun personlig abonnement.
Kontakt oss for en bedriftsløsning.

Røe Isaksen til USA

Næringsminister Torbjørn Røe Isaksen besøker New York og Washington 21.-24. mai. Han skal blant annet diskutere amerikanske handelstiltak og norsk havpolitikk.

I Washington DC skal Røe Isaksen blant annet møte den amerikanske handelsministeren Wilbur Ross for å snakke om amerikanske handelstiltak på stål og aluminium.





– Jeg er bekymret for den utviklingen vi nå ser med varsler om handelstiltak både fra USA og Kina. Dette vil ha negative virkninger for verdensøkonomien og for internasjonalt samarbeid. Global økonomisk usikkerhet tjener ingen. For Norge er det viktig med en fri og åpen verdenshandel med felles kjøreregler, sier næringsminister Torbjørn Røe Isaksen.





Næringsministeren skal også orientere om Norges satsing på havet i den amerikanske kongressen.





– Regjeringen har løftet frem hav som en av våre viktigste satsinger, fordi havrelaterte næringene skaper jobber i hele Norge. Vi skal også i framtiden leve av og være best på hav. Den norske havkompetansen er en viktig eksportvare, sier Røe Isaksen.





I New York skal Isaksen blant annet åpne designutstillingen «Together – Nordic Design» og møte norske tech-gründere.

BREAKING
{{ article.headline }}
0.141