Avtalen varer i fire år og gir en omsetning på 17 millioner euro. Elektronikkprodusenten, med hovedsete på Billingstad, har ikke oppgitt navnet på kunden.
Produseres i LitauenProduksjonen starter etter sommeren i år og vil foregå ved Kitrons anlegg i Kaunas i Litauen, opplyser Kitron i en børsmelding i dag.
AnnonseOrdren er plassert av en eksisterende Kitron-kunde og kommer i tillegg til nåværende produksjonsvolumer og inntekter, skriver selskapet.
Kontrakt like før årsskiftet AnnonseDet blir det andre store oppdraget på kort tid. Like før årsskiftet undertegnet Kitron AS en avtale med et ledende selskap innen medisinsk utstyr. Kontrakten har en forventet omsetning på opptil 150 millioner kroner.
AnnonseKitron produserer elektronikk og relaterte tjenester for bransjene industri, forsvar og luftfart, energi og telekom, medisinsk utstyr og offshore/marine. Konsernet har virksomhet i Norge, Sverige, Litauen, Tyskland, Kina og USA.
AnnonseLes også:Kitron kapret millionavtale Annonse