23948sdkhjf
Logg inn eller opprett for å lagre artikler
Få tilgang til alt innhold på Metal Supply
Ingen binding eller kortopplysninger kreves
Gjelder kun personlig abonnement.
Kontakt oss for en bedriftsløsning.

600-millioner-avtale til Solar Norge

Solar Norge har sikret seg en rammeavtale som gjelder samtlige av Statoils plattformer og landanlegg i Norge.

Kontrakten varer i seks år. Solar Norge på Gardermoen skal stå for levering av elektromateriell til samtlige anlegg. Avtalen har en anslått verdi på rundt 600 millioner kroner.

Opsjon om forlengelse

Kontrakten inneholder også en opsjonsklausul om forlengelse på to ganger tre år. Totalverdien vil da øke til 1,2 milliarder kroner dersom alle opsjoner med antatt arbeidsomfang blir utøvd, skriver nettstedet petro.

Rammeavtalen gjelder «hele» Statoil: Statoils entreprenører, tilknyttede selskaper og deres underleverandører.

Digitalisering og kostnadskutt

- Avtalen gir oss et godt grunnlag for å fortsette arbeidet med ytterligere effektivisering, digitalisering og teknologiutvikling for å få ned transaksjonskostnadene i forbindelse med sourcing- og serviceleveranser, understreker Egil Finshus, salgssjef for offshore-avdelingen i Solar Norge.

BREAKING
{{ article.headline }}
0.094