Selskapet har registrert at det for tiden finnes en betydelig etterspørsel etter både bygging av nye fiskefartøy og oppgradering av eksisterende. Det har Scantrol greid å benytte seg av.
Fulle ordrebøker– Hittil i år har vi mottatt ordre for mer enn 30 systemer, og dette vil vise seg å være et rekordår for Scantrol i fiskerimarkedet skriver forretningsutvikler Øyvind Hansen i en pressemelding.
De to siste årene har Scantrol hatt sterkt fokus på fiskerimarkedet. Det har resultert i at det per i dag finnes over 500 fiskebåter som bruker Scantrols trålesystemer.
Selskapet har i år også mottatt ordre for hele ti forskningsfartøy til Canada, Sør-Korea og det skandinaviske markedet.
Etter noen gode år ble Bergens-selskapet i fjor rammet av nedgangen i oljebransjen, men etter å ha dreid fokuset mot fiskeribransjen, peker nå pilene oppover igjen.