23948sdkhjf
Logg inn eller opprett et abonnement for å lagre artikler
Få tilgang til alt innhold på Metal Supply
Ingen binding eller kortopplysninger kreves
Gjelder kun personlig abonnement.
Kontakt oss for en bedriftsløsning.
Annonse
Annonse

Vaagland Båtbyggeri satser på eget servicebåtdesign

Vaagland Båtbyggeri sitt bnr 155 er verftets eget design på servicebåter.
Annonse

Ifølge den nye markedssjefen Asbjørn Tøssebro er det snart klart for stålkutting av den nye servicebåten, skriver Skipsrevyen.no.

- Dette er et selvutviklet design vi har jobbet med siden mars 2016, men prosjektet ble satt på vent i januar 2017 på grunn av prioritering av andre havbruksrelaterte prosjekter, sier Tøssebro til Skipsrevyen.no.

Annonse
Utfordringer i bransjen

Verftet har vært tungt inne i havbruk de siste årene, og har ifølge Tøssebro måttet gjøre nødvendige prioriteringer i forhold til markedssituasjonen, og da spesielt opp imot utfordringene bransjen har med avlusning.

Annonse

- Vi holder nå på med utrustning av vår fjerde lekter SLC-04 til VAMAR med avlusersystemet Hydrolicer, som har inngått langtids leiekontrakt med SalMar Farming, sier han til Skipsrevyen.no.

Annonse
Annonse
Annonse
Annonse Annonse
BREAKING
{{ article.headline }}
0.203|instance-web03