23948sdkhjf
Logg inn eller opprett for å lagre artikler
Få tilgang til alt innhold på Metal Supply
Ingen binding eller kortopplysninger kreves
Gjelder kun personlig abonnement.
Kontakt oss for en bedriftsløsning.

Bygger kran til 250 mill.

TTS-gruppen skal levere avansert skipskran på 9000 tonn.

Det er pakistanske Karachi Shipyard som har bestilt kransystemet, en såkalt Syncrolift.

 – Dette er uten sammenligning den største Syncrolift-kontrakten vi har signert noen sinne. I følge tilgjengelige statistikker er denne kontrakten 2,5 ganger så stor som den samlede, årlige eksporten fra Norge til Pakistan, sier TTS-direktør Toril Eidesvik i en pressemelding.

Stor interesse

Syncrolift er merkenavnet på TTS' egen skipskran, som kort forklart er en enorm heis for å løfte skip opp på land. Ved hjelp av avanserte, hydrauliske vogner kan skipet så bli overført til ønsket sted på verkstedet.

– Det er stor interesse for produktene våre over hele verden. I løpet av få år har vi levert Syncrolift-systemet til så forskjellige land som Sør-Korea, Marokko, Kuwait, Turkmenistan, Vietnam, Brazil og Peru, sier direktør for TTSSyncrolift Rolf-Atle Tomassen.

 

BREAKING
{{ article.headline }}
0.172