23948sdkhjf
Logg inn eller opprett for å lagre artikler
Få tilgang til alt innhold på Metal Supply
Ingen binding eller kortopplysninger kreves
Gjelder kun personlig abonnement.
Kontakt oss for en bedriftsløsning.

Rolls-Royce Marine håper på færrest mulig oppsigelser

Vanskelig å si om de kommer i mål med frivillig løsninger

Alle de ansatte i Rolls-Royce Marine i Norge har fått tilbud om frivillige sluttpakker denne uka. Etter planen skal sluttpakkene tre i kraft 1. mars og fristen for å søke er 14. februar, melder Nett.no.

- Rolls-Royce Marine skal reduseres med opptil 800 årsverk globalt. Vi vet enda ikke hvor store kutt det vil bli i de ulike landene, men når det er 1650 ansatte i Norge av totalt 4700 globalt vil det være en del i Norge, sier omstillingsdirektør Jan Petter Hagen.

De fleste ansatte i Norge er i Møre og Romsdal, fordelt på Brattvåg, Longva, Ulsteinvik, Hjørungavåg og Ålesund.

Tilbudet innebærer lønn i oppsigelsestiden, pluss 3-7 måneder med lønn i tillegg – avhengig av ansiennitet og alder.

Rolls-Royce Marine har som mål å spare 40-45 millioner engelske pund ved å forenkle organisasjonen og prosesser i selskapet, og ved å redusere innkjøpskostnader.

BREAKING
{{ article.headline }}
0.078|instance-web03