Servicesenteret ble åpnet med ferdig utdannet og sertifisert personell i Ålesund i januar 2017.
Fra før finnes det i Tyskland, Holland, Belgia, Frankrike og Dubai, noe som gjør dette til den første av sitt slag i Skandinavia.
I det nye servicesenteret kan man blant annet teste og sertifisere alle fabrikater av høytrykkshydraulikk.
- Servicesenteret føyer seg inn i vår visjon om å tilføre merverdier for våre kunder, samt at de kan bruke ECOSAFE her, som på sertifisert utstyr som krever årlig kontroll på samme måte, og med dette integrere det inn i bedriftens internkontroll-system, sier daglig leder i EIVA-SAFEX Ole Martin Martinsen.
Videre sier Martinsen vi vet at ting tar tid, men når kundene i praksis får se hvor solid disse testene blir gjennomført og dokumentert, vil bedrifter med høyt fokus på HMS gjennomføre årlig kontroll på utstyr som gir økt oppetid og topp sikkerhet.
