23948sdkhjf
Logg inn eller opprett for å lagre artikler
Få tilgang til alt innhold på Metal Supply
Ingen binding eller kortopplysninger kreves
Gjelder kun personlig abonnement.
Kontakt oss for en bedriftsløsning.

Ordreboken ser bra ut for 2017

De siste par årene har Halsnøy Dokk etablert seg i markedene for avlusningsanlegg, riggopplag og prefabrikasjon av stål og aluminium til oppdrett, offshore og landbasert industri.

Halsnøy Dokk overleverte nylig avlusningslekteren Langholmen til Salmonor i Rørvik.

Langholmen er en overbygd lekter på 30×11,2 meter med et integrert fire linjers Hydrolicer avlusningsanlegg. Langholmen er den fjerde lekteren som verftet leverer med mekanisk avlusingssystem og nå pågår forberedelsene til installasjon av et Optilicer-anlegg som vil bli det femte i rekken.


Har etablert seg i nye markeder

Hovedvirksomheten til det tradisjonsrike verftet, som er lokalisert i Høylandsbygd på Halsnøy, har tradisjonelt vært knyttet til dokken med hovedvekt på nybygging, skipsservice, ombygginger og klassinger av skip. De siste par årene har verftet også etablert seg i markedene for avlusningsanlegg, riggopplag og prefabrikasjon av stål og aluminium til oppdrett, offshore og landbasert industri.

Ordreboken ser bra ut for 2017 og bedriften ser for seg videre vekst i årene fremover.

BREAKING
{{ article.headline }}
0.078|instance-web02