23948sdkhjf
Logg inn eller opprett for å lagre artikler
Få tilgang til alt innhold på Metal Supply
Ingen binding eller kortopplysninger kreves
Gjelder kun personlig abonnement.
Kontakt oss for en bedriftsløsning.
Annonse
Annonse

Troll C-oppdrag til Aibel

Kontrakten har en verdi på i overkant av 600 millioner kroner.
Annonse

Aibel er tildelt FEED-studien for å utrede installasjon av en ny gassmodul på Troll C-plattformen. Kontrakten har også opsjon på selve gjennomføringen av prosjektet.

Oppdraget omfatter design og bygging av en ny gassmodul på Troll C-plattformen. Arbeidet med FEED-studien begynner umiddelbart og ferdigstilles i mai 2017. Opsjonen i kontrakten består av selve gjennomføringsfasen – prosjektering, innkjøp, fabrikasjon og installasjon (EPCI) – som vil pågå til utgangen av 2019. Arbeidet vil inkludere prosjektering, bygging, installasjon av modulen samt tilstøtende arbeid på plattformen. Oppdragsgiver er Statoil.

Annonse

Studien vil bli utført ved Aibels kontor i Bergen, som har lang erfaring med modifikasjonsoppdrag på norsk sokkel. Opsjon på gjennomføringsfasen vil også bli ledet fra Bergen, mens modulen vil bli bygget ved Aibels verft i Haugesund.

Annonse

– Troll C-oppdraget er svært viktig for oss og synliggjør vår sterke og forbedrede konkurranseevne i et fremdeles utfordrende marked. Oppdraget vil vise vår styrke når det kommer til oppdrag som kombinerer kompetanse på større modifikasjoner og moduler, sier konserndirektør for Modifikasjoner og verftstjenester i Aibel, Bjørn Tollefsen.

Annonse

Kontrakten har en verdi på i overkant av 600 millioner kroner, inkludert opsjonen. I løpet av FEED-fasen vil opp mot 40 medarbeidere være engasjert i prosjektet.

Annonse
Annonse
Annonse Annonse
BREAKING
{{ article.headline }}
0.11|instance-web03