23948sdkhjf
Logg inn eller opprett for å lagre artikler
Få tilgang til alt innhold på Metal Supply
Ingen binding eller kortopplysninger kreves
Gjelder kun personlig abonnement.
Kontakt oss for en bedriftsløsning.

Produksjonen på Goliat gjenopptatt

Det er forventet at feltet vil være i full produksjon innen kort tid.

Produksjonen ble stanset den 26. august etter at en planlagt gassventilering under vedlikeholdsarbeid førte til deteksjon av gas i et uklassifisert område. Dette medførte automatisk nedstigning for å eliminere mulige tennkilder. Ikke-essensielt personell ble evakuert grunnet begrenset kraftforsyning om bord, i henhold til standard prosedyre.

Hendelsen er siden blitt gransket internt og det er utført utbedringer av organisatoriske og teknisk karakter.

Beslutningen om å gjenoppta produksjonen er tatt med støtte fra tillitsvalgte, inkludert fagforeninger og vernetjenesten, opplyser Eni.

Goliat-feltet befinner seg 80 km nordvest for Hammerfest. Produksjonen startet 12. mars i år og var det fjerde største oljeproduserende feltet på norsk sokkel i juli, i følge tall fra Oljedirektoratet.

BREAKING
{{ article.headline }}
0.078