23948sdkhjf
Logg inn eller opprett for å lagre artikler
Få tilgang til alt innhold på Metal Supply
Ingen binding eller kortopplysninger kreves
Gjelder kun personlig abonnement.
Kontakt oss for en bedriftsløsning.

Benteler investerer 230 millioner på Raufoss

Det tyske konsernet vurderte både Øst-Europa og Asia som alternativer, men konsernet besluttet å investere på Raufoss

Administrerende direktør Svein Terje Strandlie i Benteler på Raufoss sier til Oppland Arbeiderblad at den nylige beslutningen om å investerere i en tredje ekstruderingspresse vil gi Benteler Raufoss økt kapasitet og forbedret teknologi for aluminium bildelproduksjon.

– Dette er et resultat av langsiktig og godt arbeid i en meget konkurranseutsatt bransje. Ekstruderingspressa skal møte et voksende behov for aluminium til bilindustrien. Ekstruderingspressen lokaliseres hos Benteler på Raufoss hvor kompetanse og verdikjede møter konsernets krav til kompetanse, konkurransekraft og videre utviklingspotensial. Både Øst-Europa og Asia ble vurdert som alternativer, men konsernet besluttet å investere her på Raufoss, sier han til avisen.

Strandlie legger til at den nye ekstruderingspresse sikrer langsiktig tilstedeværelse og volumvekst på Raufoss.

Den 5000 tonn tunge presse innehar den nyeste teknologien innen automatisering og prosesstyring. Oppstart vil være i 2. halvår 2017.

Benteler på Raufoss leverer blant annet støtfangere til en rekke bilmerker. Bedriften har 550 ansatte

BREAKING
{{ article.headline }}
0.088|