23948sdkhjf
Logg inn eller opprett for å lagre artikler
Få tilgang til alt innhold på Metal Supply
Ingen binding eller kortopplysninger kreves
Gjelder kun personlig abonnement.
Kontakt oss for en bedriftsløsning.

Elkem kjøper Fesil Rana Metall

Elkem har blitt enige med Fesil, et datterselskap av MFC Bancorp, om å kjøpe alle aksjer i Fesil Rana Metall og selskapets 33% aksjer i Nor-Kvarts.

Elkem er et av verdens ledende selskaper innen miljøansvarlig produksjon av metaller og materialer, med hovedkontor i Norge. Firmaets hovedprodukter er silisium, silikon, ferrosilisium, støpelegeringer, karbonmaterialer og microsilica.

I tillegg til kjøpet av Fesil Rana Metall og aksjene i Nor-Kvarts, kjøper Elkem alle ferrosilisiumlager hos andre datterselskaper av MFC Bancorp, til markedspris. Endelig gjennomføring av transaksjonen er gjenstand for ordinære vilkår for overtakelse, inkludert nødvendige godkjenninger fra relevante konkurransemyndigheter.

- Oppkjøpet av Fesil Rana Metall passer godt inn i Elkems vekststrategi, og vil styrke vår produksjonsfleksibilitet. Vi ser frem til å jobbe videre med industriell utvikling og optimalisering av verdikjeden, sier Helge Aasen, administrerende direktør i Elkem.

Om Fesil Rana Metall og Nor-Kvarts
Fesil Rana Metall produserer standard og spesialisert ferrosilisium og microsilica, basert i Mo i Rana, Norge. Firmaet har omtrent 100 ansatte og omsatte for 910 millioner kroner i 2015. Nor-Kvarts er en joint venture mellom Elkem og Fesil, som driver fem kvartsgruver i Spania. Fesil eies av MFC Industrial Ltd.


BREAKING
{{ article.headline }}
0.125|