23948sdkhjf
Logg inn eller opprett et abonnement for å lagre artikler
Få tilgang til alt innhold på Metal Supply
Ingen binding eller kortopplysninger kreves
Gjelder kun personlig abonnement.
Kontakt oss for en bedriftsløsning.
Annonse
Annonse

Bussbygg leverer bygg nummer 8000

I går leverte Bussbygg sitt skappåbygg nummer 8000
Annonse

Skap nummer 8000 ble levert til Hustvedt og Skeie, som med det kjøper sitt 55. nybygg fra Bussbygg. Det første Bussbygg-skapet kjøpte transportbedriften for 20 år siden, opplyser Bussbygg i en melding.

- Det er kvalitet og service som gjør at vi har vært trofast Bussbygg-kunde siden den gang, sier Geir Hustvedt.

Annonse
Fra buss-karosseri til bussskap

Bussbygg ble etablert i 1947 og leverte i perioden fram til 1975 cirka 250 buss-karosseri. Etter hvert overtok produksjonen av isolerte skap for transport av matvarer. Firmanavnet ble imidlertid beholdt.

Annonse

- Bussbygg-navnet var godt innarbeidet i markedet og står fortsatt som et stempel for kvalitet, sier daglig leder Toril Hovdenak.

Annonse

- Vi opplever stor etterspørsel etter våre produkter og har en god ordrereserve. I 2017 fyller bedriften 70 år og hele organisasjonen gleder seg til jubileumsåret, avslutter Hovdenakk.

Annonse
Annonse
Annonse Annonse
BREAKING
{{ article.headline }}
0.047|instance-web01