23948sdkhjf
Logg inn eller opprett for å lagre artikler
Få tilgang til alt innhold på Metal Supply
Ingen binding eller kortopplysninger kreves
Gjelder kun personlig abonnement.
Kontakt oss for en bedriftsløsning.

Bergen Groups hovedaksjonær stemmer mot alt

Det er full uenighet mellom selskapets hovedaksjonær Brian Chang og styret i Bergen Group.

– Jeg har ikke snakket med Brian Chang på et halvt år. Jeg har prøvd å dra ham med på en positiv måte for en videre utvikling av selskapet. Men han stemmer jo imot alt, sier Bergen Groups gründer og nest største eier, Magnus Stangeland, som synes dette er «litt uforståelig». Det skriver Dagens Næringsliv.

Mandag godkjente selskapets ekstraordinære generalforsamling å oppta et lån på inntil 60 millioner kroner. Men hovedeieren - den kinesiske forretningsmannen Brian Chang - stemte mot forslaget, som likevel ble godkjent med 24,2 millioner stemmer mot 20 millioner.

Chang stemte blant annet også imot forslag til regnskap og beretning på den ordinære generalforsamling 25. juni.

Skiftet navn

Det er kjent at Chang særlig har vært interessert i riggsatsingen i Bergen Group. I april trakk Brian Changs to representanter seg fra Bergen Group-styret samme dag, som riggvirksomheten på Hanøytangen ble solgt.

Chang har trolig tapt over 200 millioner på sine aksjer i Bergen Group, skriver DN.no.

BREAKING
{{ article.headline }}
0.047