23948sdkhjf
Logg inn eller opprett et abonnement for å lagre artikler
Få tilgang til alt innhold på Metal Supply
Ingen binding eller kortopplysninger kreves
Gjelder kun personlig abonnement.
Kontakt oss for en bedriftsløsning.
Annonse
Annonse

Svak økning i konkurser

I juli steg antallet konkurser og tvangsavviklinger med 4,7 prosent, sammenliknet med juli i fjor. For årets sju første måneder var det en nedgang på 1,9 prosent.
Annonse

I juli ble det registrert 312 konkurser og tvangsavviklinger i Norge, mot 298 i samme periode i fjor, en økning på 4,7 prosent. Det opplyser Brønnøysundregistrene.

Troms økte mest

Størst økning hadde Troms fylke, med 200 prosent, fra fire konkurser og tvangsavviklinger i juli i fjor til 12 i år. Rogaland hadde en økning på 83,3 prosent, fra 18 til 33 konkurser og tvangsavviklinger. Vest-Agder hadde en økning på 60,0 prosent, fra fem registrerte konkurser og tvangsavviklinger i juli i fjor til åtte i år.

Annonse

Noen fylker har likevel hatt en nedgang, som Hedmark, med en reduksjon på 63,6 prosent, Telemark en reduksjon på 50,0 prosent, Sogn og Fjordane en reduksjon på 42,9 prosent.

Annonse
Hittil i år

For årets sju første måneder var det en nedgang i konkurstallene på 1,9 prosent, fra 3 481 konkurser og tvangsavviklinger i juli 2014 til 3 414 i samme periode i år. Størst nedgang ble registrert i Hordaland med 22,3 prosent. Oppland hadde en nedgang på 15,3 prosent.

Annonse
Annonse
Annonse
Annonse Annonse
BREAKING
{{ article.headline }}
0.063|