23948sdkhjf
Logg inn eller opprett for å lagre artikler
Få tilgang til alt innhold på Metal Supply
Ingen binding eller kortopplysninger kreves
Gjelder kun personlig abonnement.
Kontakt oss for en bedriftsløsning.

Flytter all produksjon til Hareid

Ulmatec flytter produksjonen av vinsjer til Hareid

Tidligere skjedde Ulmatecs produksjon av vinsjer på Forus i Stavanger, mens resten av LARS-løsningene til firmaet ble produsert på Hareid. Men nå er all produksjon av håndteringssystem for subseafartøy samlet på Hareid, skriver Nett.no.

- Flyttingen av produksjonen av vinsjer til Hareid gjør at vi har full kontroll på kvalitetssikring, samt spoling og testing av rammer, vinsjer og annet handteringsutstyr, sier salgs- og markedssjef Jon Åge Eidem til Nett.no.

Eldem legger til at både ansatte og kunder opplevde todelingen av produksjonen som krevende.

Forus-selskapet Ulmatec Cetix har samtidig skiftet navn til Ulmatec Well Products, og dette selskapet skal konsentrere seg om å levere utstyr til brønnintervensjon.

Hareid-selskapet Stromek har dessuten byttet navn til Ulmatec handling Systems, skriver Nett.no

Siden 2011 har Ulmatec Handling Systems solgt 25 håndteringssystem til lokale og internasjonale kunder.

BREAKING
{{ article.headline }}
1.286|instance-web01